وانکارد، یک کارت با یک دنیا جایزه

مقالات و مطالب

دسته بندی مقالات و مطالب

آخرین مقالات و مطالب

ارائه آسانسوری می‌تواند ابزاری قدرتمند برای بازاریابی کسب‌وکارتان باشد. زمانی که آن را ایجاد می‌کنید می‌توانید در موارد مختلفی از آن استفاده کنید.
در ادامه ۹ نکته ضروری در نوشتن ارائه آسانسوری بیان شده است:

۱- سعی کنید متن ارائه آسانسوری‌تان کوتاه و جذاب باشد.

همان‌طور که از اسم آن پیداست شما زمان بسیار محدودی دارید تا بتوانید اولین برداشت از خود و ایده‌تان را به‌خوبی ایجاد کنید. ارائه آسانسوری به این معنی است که شما حدوداً ۶۰ ثانیه زمان دارید تا بتوانید با سرعتی مناسب ایده خود را که حدوداً ۱۵۰ تا ۲۵۰ کلمه باشد را ارائه دهید.

۲- بی‌رحمانه ویرایش کنید.

ارائه آسانسوری مؤثر شبیه اثری هنری است و شما مانند یک هنرمند ممکن است احساس کنید همیشه جای پیشرفت وجود دارد. این چشم‌انداز خوبی است زیرا هرچقدر شما بتوانید با دیدی انتقادی به ارائه آسانسوری خود نگاه کنید در هر بار ویرایش می‌توانید آن را بهبود دهید.

۳- جست‌وخیزی در اصطلاحات صنعت موردنظرتان داشته باشید.

فرض کنید مخاطبین شما هیچ درکی از صنعت شما، خدماتی که قرار است ارائه دهید و محصولی که می‌فروشید یا قرار است بفروشید، ندارند. شما باید بتوانید ارائه آسانسوری خود را در مقابل هرکسی به‌کاربرده و مطمئن شوید که حتی اگر مخاطبینتان هیچ اطلاعاتی در مورد صنعت موردنظرتان نداشته باشند ارائه شما و کاری که قرار است انجام دهید را کاملاً درک کنند.

۴- در مقابل یک آیینه آن را با صدای بلند بخوانید.

ارائه آسانسوری روی کاغذ با ارائه‌ای که با صدای بلند گفته شود تفاوت زیادی دارد. ارائه آسانسوری خود را در ذهنتان مرور کنید، با صدای بلند بخوانید و سپس جهت اطمینان از اینکه آن را به زبان محاوره‌ای و روان بیان می‌کنید در مقابل یک آیینه آن را از حفظ برای خود بگویید. ایده بهتر این است که این کار را با یک همکار، دوست یا اعضای خانواده خود انجام دهید تا بتوانید از دیدگاه‌های جدید آن‌ها نیز بهره‌مند شوید.

۵- متن ارائه را حفظ کرده و تمرین کنید.

شما نمی‌توانید در جلسات حضوری از برگه تقلب برای ارائه خود استفاده کنید. حفظ کردن و به خاطر سپردن متن ارائه آسانسوری‌تان امری حیاتی است. باید آن را با قلب خود یاد بگیرید و بتوانید باحالتی طبیعی ارائه دهید، نه مانند رباتی که فقط کلمات را حفظ کرده است. هرچقدر بیشتر تمرین کنید ارائه‌ای که می‌دهید محاوره‌ای‌تر خواهد بود و آرامش خودتان نیز هنگام ارائه بیشتر خواهد شد.

۶- اشتیاق خود را نشان دهید.

بهترین ارائه‌های آسانسوری آن‌هایی هستند که به‌یادماندنی، منحصربه‌فرد و جذاب بوده و منجر به گفتگوی بیشتری شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای تحقق این امر، نشان دادن شور و شوق خود نسبت به آن چیزی است که می‌خواهید انجام دهید. نشان دادن شور و شوق و آتش درونی‌تان مسری بوده و ممکن است به بقیه انتقال پیدا کند.

۷- چاشنی‌های متعددی به ارائه خود اضافه کنید.

اگر شما فرمول گام‌به‌گام ارائه آسانسوری را دنبال می‌کنید، جایگزین کردن اطلاعات جدید برای تغییر ارائه آسانسوری‌تان و متناسب کردن آن با مخاطب موردنظر آسان است. هنگامی‌که در حال ویرایش و جایگزینی اطلاعات در قالب‌های آماده هستید، می‌توانید چند ورژن مختلف برای خود ایجاد کنید.

۸- اقدامات موردعلاقه و دلخواهتان را شناسایی کنید.

در ارائه آسانسوری باید سعی کنید مخاطب خود را ترغیب کنید که در گفت‌وگو شما را همراهی کند. چیزهایی که می‌خواهید در مرحله بعد اتفاق بیافتند را به‌طور خلاصه برای خود مشخص کنید. به‌طور مثال تنظیم قرار ملاقات بعدی، معرفی فرد دیگری به شما، تبادل کارت ویزیت و ... .

۹- میکروفون را انتقال دهید.

به این معنی که به مخاطب خود اجازه دهید صحبت کنند. شما زمان زیادی را صرف تهیه ارائه آسانسوری خود می‌کنید، پس اگر بتوانید آن را با موفقیت به اتمام برسانید کمک زیادی به شما خواهد کرد. ولی افرادی که در انتهای ارائه به شما معرفی می‌شوند را فراموش نکنید. بهترین راه برای اینکه ارائه آسانسوری موفق را به مکالمه‌ای موفق تبدیل کنید، این است که به افراد دیگر این شانس را بدهید که با صحبت‌هایشان شما را هیجان‌زده کنند.